Wiosna w Zakopanem

Wraz z końcem zimy nadchodzi świetny czas, aby wyjechać na wycieczkę tam, gdzie jeszcze nigdy nie byliśmy.

Korkusy pod Tatrami

wiosna w zakopanem krokusy

Znane miejsca turystyczne przyciągają, niezależnie od pory roku. Przykładowo, w górach powoli kończy się sezon narciarski. Nie oznacza to jednak, że do lata nie będzie tam co robić. Piesze wiosenne wędrówki mogą nawet być lepsze, niż latem. Po pierwsze, nie musimy iść w skwarze upalnego dnia. Przyjemniej wspinać się pod górę, gdy jest chłodniej. Po drugie, możemy po drodze podziwiać piękno rozkwitającej przyrody. Wiosenne atrakcje w Zakopanem i okolicach obejmują oczywiście rozkwitające na wiosnę krokusy w Dolinie Chochołowskiej. Widok ten z pewnością jest wart zobaczenia. Trzeba jednak liczyć się ze sporym tłumem osób, chcących podziwiać te oznaki wiosny. Warto przy tym pamiętać, aby dbać o przyrodę i pod żadnym pozorem nie niszczyć jej!

Wycieczka na Gubałówkę

 wiosna w zakopanem gubałówka

Ponadto na pewno opłaca się wybrać się na Gubałówkę, z której roztaczają się piękne widoki. Wiosną, gdy wszystko budzi się do życia, będą one zachwycające. Oczywiście obowiązkową atrakcją jest spacer Krupówkami. Tam można kupić góralskie pamiątki, usiąść przy dobrej kawie czy zjeść coś smacznego w przerwie między zwiedzaniem kolejnych miejsc. Można przykładowo wybrać się na posiłek do karczmy - tradycyjnej, góralskiej, z pięknym ludowym wystrojem i pysznymi potrawami polskiej kuchni.

Kolejka na Kasprowy

wiosna w zakopanem kasprowy wierch

Dla młodszych turystów sporą atrakcją będzie park linowy, gdzie można aktywnie spędzić czas na wolnym powietrzu, pokonując liczne przeszkody. Trudno sobie odmówić również wyjazdu kolejką na Kasprowy Wierch. Trzeba być przygotowanym na kolejkę do kolejki - chętnych, zwłaszcza w pogodne dni, nie brakuje. A co zrobić, gdy pada? Możemy wybrać się wówczas do jednego z kilku muzeów. Zakopane to miasto, w którym z pewnością nie będziemy się nudzić. Niezależnie od pogody, oferuje ono odwiedzającym liczne atrakcje i wydarzenia.

Zarówno rodziny z dziećmi, jak i pary, wyjeżdżające na romantyczny weekend, nie będą zawiedzione. Wiosna to bardzo dobry czas, by poznać stolicę Tatr.

rezerwacja: 608 490 403 ul. Stachonie 47a, Zakopane