Lato pod Tatrami

Zakopane - stolica polskich Tatr - to miasteczko, które o każdej porze roku cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, przyjeżdżających tu z odległych zakątków naszego kraju. Liczne atrakcje oraz ciekawe wydarzenia kulturalne sprawiają, że urlop spędzany pod Tatrami staje się jeszcze bardziej niezapomniany.

Sztandarowe tatrzańskie atrakcje - Lato pod Tatrami

Wśród atrakcji jakie oferują polskie Tatry jest kilka punktów obowiązkowych, które znajdują się na liście każdego turysty. Mowa tu między innymi o Gubałówce, Kasprowym Wierchu czy Morskim Oku. Wszystkie te miejsca posiadają niezwykły urok, jednak osoba poszukująca ciszy i spokoju może być nieco rozczarowana - ruch turystyczny jest tam ogromny o każdej porze roku.

lato pod tatrami

Tatrzańskie doliny

Turyści spragnieni urzekających widoków koniecznie powinni wybrać się na wycieczkę znakowanymi szlakami po Tatrzańskim Parku Narodowym. Warto pamiętać jednak o tym, że część tatrzańskich szlaków jest dosyć wymagająca i swoją przygodę z turystyką górską należy zaczynać od tras łagodniejszych, na przykład tych położonych w dolinach. Do najpiękniejszych tatrzańskich dolin należy zaliczyć: Dolinę Kościeliską, Dolinę Chochołowską, Dolinę Roztoki oraz Dolinę Malej Łąki.

Zakopane i okolica na sportowo

Perełką w koronie dla osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest powstająca Trasa Rowerowa Wokół Tatr. Projekt zakłada realizację szlaków rowerowych okalających Tatry, zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie. Jednym z najciekawszych odcinków trasy, jakie oddano do użytku do tej pory jest ścieżka rowerowa pomiędzy Nowym Targiem a słowacką Trsteną.

lato pod tatrami

Dla miłośników zabytków i historii

Osoby interesujące się historią i kulturą zakopiańskiego regionu koniecznie powinny odwiedzić takie miejsca jak: Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Karola Szymanowskiego czy Galerię Władysława Hasiora. Odpoczywając w Zakopanem warto również wybrać się na spacer na Cmentarz na Pęksowym Brzysku czy do Kaplicy na Krzeptówkach.

Wydarzenia kulturalne

Zakopane i jego najbliższa okolica, to nie tylko przepiękne widoki i ciekawe zabytki ale również liczne festiwale i wydarzenia kulturalne. Co roku w sierpniu, odbywa się między innymi, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Organizowane są również koncerty plenerowe oraz pokazy teatrów ulicznych.

lato pod tatrami

Wybieracie się w góry?
Willa Kamila zaprasza - Noclegi w Zakopanem

rezerwacja: 608 490 403 ul. Stachonie 47a, Zakopane