Atrakcyjna jesień w Tatrach

Zakopane ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku, również jesienią każdy z nas znajdzie tutaj coś dla siebie — cisza, spokój, piękne widoki czy ciekawe wydarzenia kulturalne. Atrakcji nie brakuje, dlatego warto już dziś zarezerwować pobyt w naszym pensjonacie, aby móc spędzić swój wymarzony jesienny wypoczynek w samym sercu polskich Tatr.

Jesienne atrakcje w Zakopanem

jesień w górach

Jesień to przede wszystkim idealna pora na spokojne wędrówki po górach, to właśnie wtedy warto wybrać się nad Morskie Oko — przepięknie prezentujące się jesienią. Kolejną ciekawą propozycją dla osób lubiących jesienne krajobrazy jest wycieczka na Czerwone Wierchy, które dzięki porastającej je roślinie mienią się barwami czerwieni i wyglądają naprawdę spektakularnie. Co ważne, jesień w Tatrach jest zwykle przyjemna i ciepła, a pogoda jest o wiele bardziej przewidywalna niż zimą czy wiosną. Fani wycieczek wysokogórskich mogą się więc pokusić o zdobycie Rysów czy Orlej Perci, gdzie w sezonie letnim panuje tak ogromny tłok, że wędrówki mogą już nie stanowić dla niektórych przyjemności.

jesień w górach

Jesień to również dobry czas na skorzystanie z kolejek na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę, które w sezonie letnim i zimowym przeżywają prawdziwe oblężenie.

Zakopane to jednak nie tylko wycieczki górskie to również wydarzenie kulturalne takie jak festiwal „Inspirowane górami…”, spektakle, wernisaże i różnego rodzaju wystawy organizowane przez galerie sztuki i muzea.

Jak widać, polska jesień w Tatrach z pewnością nie jest nudna i wśród wielu możliwości każdy znajdzie coś dla siebie!

jesień w górach

rezerwacja: 608 490 403 ul. Stachonie 47a, Zakopane